Winda dla niepełnosprawnych – jaka jest cena używanej windy w porównaniu do nowej z dofinansowaniem?

Korzystanie z wind dla niepełnosprawnych pozwala starszym i niepełnosprawnym fizycznie osobom uzyskać większą niezależność i swobodę ruchu. Dobrze dobrane windy dla niepełnosprawnych zawierają w sobie pewne ważne zalety:

  •  są łatwe w utrzymaniu,
  •  pozwalają na oszczędność miejsca,
  •  są przyjazne dla użytkownika,
  •  zapewniają trwałą i łatwą instalację z minimalnymi zmianami architektonicznymi

Najważniejsze jest to, by kupić bezpieczną windę z zapasem wszystkich wymaganych funkcji operacyjnych, która charakteryzuje się cichą pracą, oferują łatwą i komfortową jazdę bez szarpnięć i zbędnych przystanków.

winda w budynku

Windy to kosztowne urządzenia. Szczególnie kabinowe windy w szybach wewnętrznych budynku

Jak taką znaleźć i ile to kosztuje, czyli tania winda używana vs nowa finansowana

Oczywistością jest to, że najlepiej byłoby kupić nową windę – ale jest to naprawdę duży wydatek, na który to nie każdego stać. W zamian za to każdy może korzystać z alternatyw, jakimi są zakup windy już używanej bądź postarać się o dofinansowanie, by mieć możliwość zakupu nowej windy. Ceny za windy używane są różne, ale zwykle plasują się w kwocie około 1 – 8 tysięcy złotych. Natomiast nowa winda to cena od kilkunastu tysięcy wzwyż.

Przykładowi dostawcy sprzętu i ich cennik znajdziesz na stronie: http://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/winda-dla-niepelnosprawnych-cena

Dofinansowanie jest różnej wysokości rozpatrywane w zależności od indywidualnych przypadków, niemniej jednak jest na poziomie 80 %. W jednym i drugim przypadku trzeba poświęcić nieco swojego czasu na znalezienie odpowiedniego modelu bądź też wypełnienie i dostarczenie słusznej dokumentacji. Ostateczna decyzja nie jest łatwa, ale nade wszystkim powinna przyświecać przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo użytkownika.