Podnośniki koszowe w pracy na wysokościach

Telekomunikacja, elektryka, branża reklamowa, ogrodnictwo. Co może łączyć te z pozoru niczym ze sobą niezwiązane branże? Odpowiedź jest bardzo prosta, aczkolwiek niezupełnie oczywista. Chodzi o to, że w każdej z tych branż, częściej lub rzadziej, istnieje konieczność wykonywania pewnych prac na wysokościach.

To z kolei rodzi pewne problemy: po jakie metody sięgnąć, by praca wysokościowa była jak najlepiej wykonana, ale też by było to bezpieczne dla wykonującego ją pracownika?

Spośród wielu różnych rozwiązań, które przez lata namnożyły się, by ułatwić i uczynić bezpieczniejszymi prace na wysokościach, bez wątpienia jednym z najlepszych jest korzystanie z podnośników koszowych. Podnośnik koszowy na podbudowie samochodowej jest najlepszym rozwiązaniem z kilku różnych przyczyn.

Zalety z korzystania z podnośników koszowych

Po pierwsze, jest nim dosyć łatwo manewrować, ponieważ jest mechanizmem dosyć prostym, a dodatkową łatwość jego użytkowania zapewnia właśnie samochodowa podbudowa. Po drugie, jest rozwiązaniem bardzo bezpiecznym. Pracownik wysokościowy znajduje się w koszu podnośnika (stąd nazwa „podnośnik koszowy”), gdzie ma do swojej dyspozycji dosyć dużej powierzchni platformę, co zapewnia mu swobodę ruchów, a także daje miejsce na umieszczenie materiałów i sprzętów niezbędnych do wykonania pracy na wysokości.

Wszystkie boki kosza są otoczone barierkami, co zapewnia bezpieczeństwo pracownikowi wysokościowemu. Po trzecie, podnośniki koszowe dają możliwość pracy na wysokościach od kilku do kilkudziesięciu metrów, co zaspokaja potrzeby większości przedsiębiorców zlecających prace na wysokości.

Podnośniki używane – cena i stan techniczny

Jeżeli chcemy zakupić na własny użytek podnośnik, powinny nas zainteresować używane podnośniki koszowe, ponieważ zasadniczo niewiele różnią się od tych fabrycznie nowych pod względem możliwości i stanu technicznego, a są dużo tańsze.

Oczywiście na stan techniczny używanego podnośnika powinniśmy zwrócić uwagę, gdyż to bezpośrednio od niego zależy bezpieczeństwo wykonywanych na wysokości prac, niemniej jednak rzadko zdarza się, by sprzedawane były podnośniki w bardzo złym stanie.

Bardzo często używane podnośniki koszowe są sprzedawane przez firmy, który zajmowały się wypożyczaniem tego rodzaju sprzętów, ale z jakichś powodów zamykają swoją działalność i chcą się pozbyć zgromadzonej floty. Czasami też podnośniki sprzedają przedsiębiorstwa, które zakupiły je na własne potrzeby, jednak po jakimś czasie okazały się one niepotrzebne lub za bardziej opłacalne uznano wynajmowanie podnośnika niż jego posiadanie.

Zobacz więcej na stronie: http://www.lifto.com.pl/