Podnośniki rehabilitacyjne

Podnośniki dla niepełnosprawnych to doskonałe i bardzo praktyczne urządzenia, które w znacznym stopniu pomagają w codziennej egzystencji, rehabilitacji oraz poruszaniu.disabled-2199122_640

Podnośniki rehabilitacyjne i ich rodzaje

Podnośniki rehabilitacyjne można podzielić na trzy zasadnicze grupy: jezdne, ścienne oraz sufitowe. Podnośniki jezdne wyposażone są w specjalne, bardzo wytrzymałe kółka, które zapewniają im doskonałą mobilność. Służą do transportu chorego do kąpieli, ułatwiają codzienne czynności oraz opiekę nad osobą starszą lub niepełnosprawną, która nie może niektórych rzeczy wykonać samodzielnie. Podnośniki ścienne to bardzo wszechstronne urządzenia, które są najczęściej i najchętniej wybierane zarówno do placówek rehabilitacyjnych, jak i do mieszkań prywatnych. Są dość kompaktowe oraz dzięki zainstalowaniu podstawy w kilku pomieszczeniach mogą być także przenośne. Taki podnośnik może być montowany bardzo szybko z uwagi na fakt, iż nie jest zbyt ciężki. Jest za to bardzo praktyczny i pomocny, ponieważ podnoszenie i opuszczanie osoby chorej lub niepełnosprawnej odbywa się z poziomu pilota sterującego. Podnośniki sufitowe z kolei są bardzo wygodne i proste w użytkowaniu, ale również bezpieczne. Można je swobodnie dopasować do własnych potrzeb i możliwości.

Windy dla niepełnosprawnych wymiary i funkcjonalność

Bardzo istotnymi podnośnikami, bez których bardzo wiele osób nie może się wręcz obejść są platformy dla niepełnosprawnych. Mogą one mieć postać wind krzesełkowych montowanych do ściany, podnośników pionowych lub platform schodowych. Takie podnośniki mogą być montowane zarówno w domach prywatnych jak i instytucjach publicznych. W znacznym stopniu ułatwiają one poruszanie się osoby niepełnosprawnej, ale również osób starszych, a nawet kobiet w ciąży. Niwelowanie barier architektonicznych to bardzo istotny element, który w znacznym stopniu ułatwia codzienną egzystencję. Ponadto dzięki takim windom i podnośnikom osoby starsze lub niepełnosprawne stają się bardziej niezależne i nie potrzebują pomocy osób trzecich.