Osobista kultura i zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych

Jeżeli chodzi o naszą tolerancję dla osób niepełnosprawnych to na pewno wiele się w ostatnich latach zmieniło, ale wciąż sytuacja nie wygląda najlepiej.

 

W większości osoby takie mogą liczyć się z pomocą i zrozumieniem, ale też niestety wciąż zdarzają się przykre incydenty, gdy osoby w pełni sprawne dają im odczuć, że nie należą w pełni do ich świata i powinny siedzieć cicho w swoich czterech ścianach i nie wychodzić na zewnątrz.

 

Za każdym razem, gdy tylko spotkamy się z takim grubiańskim zachowaniem powinniśmy oczywiście odpowiednio reagować i wesprzeć osobę niepełnosprawną w miarę naszych możliwości. Powinniśmy jej też pomóc przy codziennych czynnościach, jak na przykład przy wejściu do autobusu lub wyjściu z niego, jeżeli nie jest to specjalnego typu autobus niskopodłogowy tylko zwykły. Problem pojawia się też przy dostępie do wielu budynków publicznych, a stanowią go tak zwane bariery architektoniczne. One powoli oczywiście zanikają, ale nie wciąż tak szybko, jak można by się tego spodziewać.

Jeżeli więc jesteś osobą odpowiedzialną za wygląd konkretnego budynku i przystosowanie go do osób niepełnosprawnych, to powinieneś zadziałać w tej materii jak najprędzej. Na przykład, wyposażając go w windy dla osób niepełnosprawnych. Idealną sytuacją byłoby, gdyby były to zewnętrzne windy dla niepełnosprawnych, bo wtedy jeszcze bardziej upraszczamy im życie. Tyle, że zamawiając w specjalistycznej firmie usługę zamontowania takiej windy musimy pamiętać o tym, że wymiary windy dla niepełnosprawnych muszą spełniać określone normy – zobacz więcej na stronie: http://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl/windy-dla-niepelnosprawnych