Ile kosztuje pokonanie schodów?

Zastanawialiście się kiedyś Państwo jaki jest koszt wyposażenia mieszkania czy budynku publicznego w urządzenia służące do pomocy osobom niepełnosprawnym w pokonaniu schodów czy innych barier architektonicznych? Ceny windy dla niepełnosprawnych potrafią być zawrotne.

Poruszanie się o kulach czy na wózku inwalidzkim nie jest takie proste jak może się niektórym wydawać. Szczególnie wózki inwalidzkie potrafią unieruchomić człowieka w miejscach, które wydają się stosunkowo łatwe do pokonania. Zwykły krawężnik o wysokości większej niż grubość opony w wózku inwalidzkim potrafi być przeszkodą nie do pokonania. Zdarza się że inwestorzy miejscy źle projektują przebudowy chodników i skrzyżować przez co skutecznie utrudniają niepełnosprawnym poruszanie się po mieście.

Jakiś czas temu w Polskich miastach organizowano akcje mające na celu uzmysłowienie pełnosprawnym a w szczególności urzędnikom jak trudne jest poruszanie się po mieście osobom niewidomym, poruszającym się na wózkach czy o kulach. Szczególnie trudne okazuje się bycie niepełnosprawnym ruchowo. Zwykli ludzie, których posadzono na wózku i wyznaczono proste wydawaćby się mogło trasy do przejechania potrafili bardzo szybko się poddać. Niestety trwale niepełnosprawny nie może zirytowany zsiąść z wózka i po prostu przejść trudny kawałek trasy.

 

Z drugiej strony polskie miasta ograniczone są przez koszta dostosowania się do potrzeb niepełnosprawnych. Ceny urządzeń takich jak windy dla niepełnosprawnych to spory wydatek. W zależności od typu przeszkody jaką ma pokonać, jej wysokości czy stopnia skomplikowania ceny windy zaczynać się mogą od kilkunastu tysięcy złotych.

Platforma schodowa Logic Cena od 25 tys. zł Platforma schodowa
Platforma schodowa PLG 7 ponad 30 tys. zł platforma plg
Platforma schodowa z torem krętym od 40 tys. zł platforma tor prosty
Podnośnik dźwigowy od 25 tys. zł dzwigi platforma

Zobacz również:

Sprawdź też producentów wind dla niepełnosprawnych.