Dlaczego warto zakupić podnośnik dla niepełnosprawnych?

Osoby niepełnosprawne jeszcze niedawno miały bardzo duże problemy z odpowiednim funkcjonowaniem, lecz teraz dzięki nowoczesnym sprzętom, jest to bardzo ułatwione.

Podnośniki dla niepełnosprawnych stwarzają wiele możliwości

W XXI świat stwarza coraz więcej możliwości dla niepełnosprawnych. Nie są już oni skazani tylko na łóżko, a ich opiekunowie na siłę własnych mięśni. Coraz bardziej popularne stają się podnośniki dla niepełnosprawnych. Mają one nie tylko ułatwić wykonywanie odpowiednich czynności opiekunom, lecz także zapewnić większy komfort dla osób, które są pozbawione możliwości poruszania się.

Jakie można spotkać typy podnośników?

Aktualnie na rynku istnieje bardzo duży wybór podnośników, który ułatwia wiele zadań. Są to między innymi podnośniki:

  • Wannowe,
  • Sufitowe,
  • Ścienne,
  • Basenowe,

A dużą część z nich, można także nazwać podnośnikami jezdnymi. Pomagają one w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak pójście do toalety, czy kąpiel. Zapewniają także odpowiedni komfort leżenia.

Chory większość swojego czasu spędza na łóżku. Leżąc na nim, dzięki specjalnemu automatycznemu podnośnikowi, może zmienić pozycję z leżącej na siedzącą, czy przy pomocy specjalnego uchwytu, poprawić się na łóżku. Oprócz podnośników bardzo ważne jest, aby łóżko wyposażone było w boczne zabezpieczenia, które zapobiegną wypadnięciu z łóżka, czy materac przeciwodleżynowy.

podnośniki dla niepełnosprawnych

Podnośniki różnią się jedynie przeznaczeniem, lecz ich rola zawsze jest taka sama.

Osoby chore zazwyczaj najwięcej czasu spędzają w domu, we własnym łóżku. Dom musi być przystosowany do poruszania się w nim osoby chorej. Najlepiej byłoby, aby znalazł się tam chociaż jeden najzwyklejszy podnośnik jezdny. Takie podnośniki jednak też muszą być odpowiednio wykonane. Siedzisko powinno być zarazem wygodne, jak i bardzo mocne. Najlepiej, aby było zrobione z miękkich materiałów. Przy wyborze, bardzo ważna jest także stabilność podnośnika.

Podnośniki sufitowe, charakteryzują się tym, że są na stałe, mocno przymocowane do sufitu. Ich wielką zaletą jest to, że pewna jest ich wytrzymałość i stabilność o ile zostały dobrze wykonane. Najczęściej stosuje się takie podnośniki przy łóżkach.

Natomiast podnośniki basenowe mają umożliwić osobie niepełnosprawnej korzystanie z basenu. Rehabilitacje w wodzie są bardzo dobre, a chory zazna przynajmniej jakichś innych odczuć niż ciągłe leżenie. Taki podnośnik dla niepełnosprawnych przede wszystkim pomaga w wejściu oraz wyjściu osoby z basenu.