Dom dla niepełnosprawnych

Pomóc potrzebującym

Człowiek, dopóki nie spotka go nieszczęście, jest pewny siebie, przekonany o swojej sile i mocy. Jest panem świata i to właśnie mu należą się wszelkie jego dobra. Jednak w pędzie codziennego życia, w natłoku ważnych lub trochę mniej istotnych spraw, zapominamy o tym, że nasze życie jest bardzo kruche.
Wystarczy dosłownie moment, by je stracić albo ze zdrowego człowieka przemienić się w osobę na wózku inwalidzkim. Chwila nieuwagi, błąd kierowcy, błąd pieszego, złe warunki atmosferyczne, awaria samochodu… Jest wiele czynników, które ponoszą winę za ludzkie nieszczęścia. Kiedy dzieje się coś złego, przydarza się wypadek i diagnoza jest jednoznaczna – całe życie w towarzystwie wózka inwalidzkiego.
Nagle trzeba zapomnieć o chodzeniu, graniu w piłkę, samodzielnym przestawianiu mebli, odprowadzaniu do szkoły córki, czy tez wyjścia do kwiaciarni po kwiatka dla miłości swojego życia. Problemem jest nawet zwykłe przetransportowanie się z pokoju do łazienki i wykonanie w niej niezbędnych czynności higienicznych. Ludzie nie są przygotowani na nieszczęścia.
Nie mają domów przystosowanych do inwalidztwa. Ale można ułatwić życie takim osobom, np. montując uchwyty dla niepełnosprawnych, które z pewnością pomogą im i sprawią, że codzienne życie przestanie być, chociaż w pewnym stopniu, pasmem niepowodzeń.